Toronto Eğitim Ataşeliği

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2. Geleneksel Şarkı Yarışması"

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, yurt dışında yaşayan ve 7-17 yaş aralığında bulunan çocukların katılabileceği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2. Geleneksel Şarkı Yarışması düzenleyecek.


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101'inci yıldönümü kutlamaları kapsamında, yurt dışında yaşayan çocuklara bayram coşkusunu yaşatarak Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymak amacıyla düzenlenen yarışma, 7-11 yaş arası ve 12-17 yaş arası olmak iki yaş grubu için gerçekleştirilecek.

 

Katılımcılar 23 Nisan şarkı videolarını ve "yarışma katılım başvuru formunu" abgm23nisan@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabilecek.

 

Değerlendirme sonuçlarına göre dereceye giren ve paylaşılması uygun görülen video içerikleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) yayımlanacak.

 

Şartname için tıklayınız

Başvuru formu için tıklayınız

Resim

10 Lower Spadina Ave, Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2 CANADA - 1 647 777 4120 /1 437 225 5887

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.