Toronto Eğitim Ataşeliği

''Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikayeleri'' Adlı Hikaye Yarışması

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüzce yurt dışında yaşayan vatandaşalarımızın 12-18 yaş aralığındaki çocukları için AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüzce yurt dışında yaşayan vatandaşalarımızın 12-18 yaş aralığındaki çocukları için ''Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikayeleri'' adlı yarışma düzenlenmiştir.
 ''Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikayeleri'' Adlı Hikaye Yarışması

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarının geçmişle bağlarını güçlendirerek milli tarih bilinci oluşmasına katkı sağlamak, gençlerimiz ile aile büyüklerinin iletişimini arttırmak, onlara değerli olduklarını hissettirmek amacıyla "Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikayeleri" Yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmaya yurt dışında yaşayan 12-18 yaş aralığındaki gençlerimiz katılım sağlayabilecektir.

Yarışmaya katılacak hikayelerin başvuru formu ile birlikte 06-26 Mayıs tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Yarışmada dereceye giren ilk üç öğrencinin isimleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdülüğü'nün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacaktır.

 

Şartname için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız.

11-05-2020

10 Lower Spadina Ave, Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2 CANADA - 1 647 777 4120 /1 437 225 5887

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.