Toronto Eğitim Ataşeliği

Öğrenime Başlama

1416 sayılı Kanun kapsamında resmi-burslu statüde bölgemize gelerek dil, yüksek lisans ya da doktora gibi her hangi bir seviyede  öğrenime başlayan öğrencilerin, bölgemize geldiklerini ve öğrenime başladıklarını gecikmeksizin Ataşeliğimize bildirmeleri gerekmektedir.

Bu bildirim, örneği sayfamızda yer alan matbu formu doldurup istenen belgeleri eksiksiz olarak formun ekine ekledikten sonra, Ataşeliğimize posta yoluyla göndermekle mümkün olacaktır. Kurumlar adına öğrenim gören öğrencilerin tüm belgelerden iki adet  düzenlemeleri gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı burslu öğrencilerinin tek nüsha belge düzenlemeleri yeterlidir. 

Öğrencilerimizin burslarının Bakanlığımızca hesalanarak gönderilmesi bu bildirimin usulünce ve zamanında yapılmasına bağlıdır.

Elektronik posta ile yapılan bildirimler dikkate alınamamaktadır.

Öğrenime başlama bildirimi için istenen belgeler şunlardır:

?   Matbu form (İndir);

Dilekçeyi bilgisayarınıza kaydederek eksiksiz olarak doldurunuz. Dilekçelerin işleme alınabilmesi için ad-soyad, tarih(gün/ay/yıl) ve imzanın bulunması gerektiğini unutmayınız.

Formda yer alan banka bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması, bursların zamanında ve doğru hesaplara aktarılmasında önem arz etmektedir. Bu nedenle, doldurulan bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır.  

Kanada'da öğrenim gören öğrencilerimiz ile TPAO, BOTAŞ, TCDD gibi kurumlar hesabına öğrenim gören öğrencilerimizin banka hesap bilgilerini ayrıca ilgili kurumlara göndermeleri gerekmektedir.

Öğrenim hayatınız boyunca banka hesap bilgilerinizde meydana gelebilecek olan her türlü değişikliği en kısa sürede sitemizde yer alan formu doldurup imzalayarak Ataşeliğimize bildiriniz.

?   Okuldan alınacak kayıt belgesi;

Başladığınız aya ilişkin bursların hesaplanmasında esas teşkil ettiği için okulunuzdan alacağınız belgede full-time olarak kayıtlı olduğunuza dair ibarenin yer aldığından, tam öğrenime başlama tarihinizin belirtildiğinden ve esas öğreniminiz öncesinde oryantasyon programına katıldıysanız her iki tarihin de belgede yer aldığından emin olunuz.

?   Ülkeye giriş belgesi;

Öğrenime başlama formuna ulaşmak için tıklayınız.

10 Lower Spadina Ave, Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2 CANADA - 1 647 777 4120 /1 437 225 5887

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.